Играчите на Арсенал испратија порака преку легендарниот часовник

Арсенал вчера ја продолжи победничката серија откако без многу проблеми со 3:0 победи на гостувањето кај градскиот ривал Фулам. Со оваа победа, Топчиите стигнаа до 66 бодови, пет повеќе од второпласираниот Манчестер сити, кој им е и единствен ривал во трката за титулата.

По победата над Фулам, во соблекувалната на Арсенал, фудбалерите направија фотографија која подоцна беше објавена на социјалните мрежи, а некои останаа збунети. Играчите на Арсенал се фотографираа со часовник кој е реплика од легендарниот часовник кој стоеше на некогашниот дом на клубот, стадионот „Хајбери“, кој подоцна беше срушен, а часовникот беше префрлен на кровот на стадионот „Емирати“.

Навивачите на Арсенал почнаа со претпоставките за тоа што треба да означива времето покажано на часовникот, чии стрелки стоеја на бројките 11 и 2. Протолкувано е дека тоа треба да значи дека Арсенал има уште 11 меча до крајот и уште два месеци чекање за да дојде денот кога ќе го кренат трофејот во Премиер лигата.

Топчиите цели 19 години чекаат на титула во домашното првенство.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

ОСТАВИ КОМЕНТАР

Внесете го вашиот коментар!
Внесете го вашето име тука

- Оглас -

Најнови вести