Имаше голови и атрактивна игра за мерак – Вардар го згасна Мотор во меч со 81 гол

Актуелниот шампион на СЕХА-лигата гази безмилосно, а вечерва во „Јане Сандански“ победен е и Мотор Запорожје со 44:37.

Слични вести...