Интер доведува поранешен фудбалер на Јувентус како замена за Видал

Артуро Видал ќе го напушти Интер по крајот на оваа сезона. Договорот на чилеанскиот играч со актуелниот првак на Италија истекува на крајот од сезоната, а тој нема да биде продолжен.

На местото на Видал ќе дојде Миралем Пјаниќ, кој исто така своевремено играше во дресот на Јувентус. Репрезентативецот на БиХ во моментов е под договор со Барселона, но е на позајмица во турскиот Бешикташ.

Интер покрај тоа што се поврзува со трансфер на Пјаниќ, за претстојната сезона ќе се обиде да го ангажира и Паоло Дибала, кој ќе остане слободен агент по завршувањето на договорот со Јувентус.

 

- Оглас -

Најнови вести