Иранскиот Меси го давеше селекторот од радост (Видео)

Карлос Кеироз е првиот селектор што успеал да го предводи Иран до победа против европска селекција на Мундијалите, а несекејодневен беше начинот на кој Сардар Азмун му го честиташе успехот.

Еден од најдобрите играчи на Иран, кој веќе беше заменет на мечот со Велс, а го нарекуваат иранскиот Меси почна да го дави Кеироз од радост по вториот гол за победа од 2:0 постигнат во 101 минута.

Иран ги даде двата гола длабоко во судиското продолжение, првиот во 99. минута, а вториот во 101 минута.

Азмун збесна од радост и на необичен начин се радуваше со Кеироз.

 

- Оглас -

Најнови вести