Иван Тричковски стана клупски рекордер на АЕК Ларнака по број на одиграни натпревари!

Македонскиот фудбалер Иван Тричковски испиша историја во кипарскиот клуб АЕК Ларнака, со денешниот 258-ми настап против Аполон стана играч со најмногу настапи во постоењето на АЕК.

Тричко кој од 2016 година е член на АЕК, го надмина досегашниот рекордер Давид Катала.

- Оглас -

Најнови вести