Изгледаат моќно – Македонија ЃП ги претстави специјалните дресови за утрешното куп финале (ФОТО)

Македонија Ѓорче Петров и Силекс утре од 18 часот на арената „Тодор Проески“ ќе ги одмерат силите во финалето од Купот на Македонија.

Можноста да се освои трофеј, а со тоа победникот да обезбеди настап во квалификациите од Лигата на Европа претставува голем мотив.

По тој повод, ѓорчепетровци ги претставија дресовите за утрешниот меч, коишто изгледаат навистина моќно. Кратовчани се актуелен бранител куп-титулата, а сезонава како второлигаши стигнаа до финалето.

 

- Оглас -

Најнови вести