Излегоа добри вести за состојбата на голманот на РКЦ Валвајк

Холандски медиуми објавија дека голманот на РКЦ Валвајк, Етиен Васен, кој се повреди при судар со играч на Ајакс, е свесен, и дека е во болница. Информацијата дека голманот е свесен, ја потврдил портпаролот на Валвајк, и тоа е супер вест.

Фудбалерите на двата тима беа во шок откако Васен загуби свест и му се укажуваше лекарска помош, не беа во состојба да продолжат, па мечот е прекинат и нема да се доигра вечерва.

- Оглас -

Најнови вести