Изненадувачки освојувач на пол-позицијата во Мексико, распарчен болидот на Строл

Валтери Ботас и Луис Хамилтон од Мерцедес извозеа најбрзи кругови во квалификациите, и тие ќе стартуваат од првиот ред на утрешпната Формула 1 трка за Големата награда на Мексико. Зад нив ќе се најдат пилотите на Ред Бул, Макс Ферстапен, и домашниот миленик Серхио Перес.

Квалификациите ги одбележа и инцидентт на Ленс Строл кој во својот Астон Мартин се удри во ѕид, но за среќа Канаѓанецот мина без посериозни повреди.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести