Јака квота Македонија прва да даде три гола против Норвешка, колку погодоци ќе дадат Манасков, Пешевски, Кузмановски, Талески…

Македонската ракометна репрезентација вечерва го игра првиот меч на светското првенство во Послка, а ривал ѝ е не само фаворитот во групата, туку и еден од фаворитите за медал – селекцијата на Норвешка. Според обложувалниците, нема дилеми дека Норвешка ќе победи (1,06 коефициент), па во понудата на Sport Life, хендикепот дека Норвешка ќе слави барем со шест гола разлика, квотата е 1.50. Ако верувате дека Македонија ќе даде поголем отпор и ќе загуби само со пет или помалку погодоци, коефициентот е 2.40. Дека Македонија нема да загуби со двоцифрена разлика, квотата е 1.55.

За оптимистите дека Македонија добро ќе стартува на мечот и прва дека ќе постигне гол, квотата е 2.15, а прва дека ќе стигне до три погодоци е 2.30. Може да играте и на тоа која селекција прва ќе добие исклучување, прв пенал, прв промашен пенал, прв ќе побара тајмаут…

Од македонските репрезентативци се очекува Дејан Манасков да биде прв стрелец, а за да биде во плус, крилото треба да даде барем седум гола. Може да одиграте и на бројот на погодоци на Жарко Пешевски, Филип Кузмановски, Филип Талевски и Гоце Георгиевски.

- Оглас -

Најнови вести