Јанис е чудо: Успеа да забие иако главата му беше зад таблата (Видео)

Во изминативе неколку години Јанис Адетокумбо е еден од најдоминантните кошаркари во НБА-лигата. Некогашниот МВП во најсилната лига секогаш знае да импресионира и да изведе нешто посебно. Така беше и на последниот меч, на кој Милвоки загуби од шампионот Денвер.

Иако тимот на Адетокумбо загуби, тој беше одличен и имаше биланс од 29 поени и 12 скока. Во еден напад Јанис успеа атрактивно да забие, и тоа иако главата му беше на другата страна од таблата.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести