Јокиќ во улога на Оскар Робертсон, ги скроти Волците од Минесота со незаборавна партија баскет за историја (Видео)

Чудата на српскиот кошаркар не престануваат, моментно е најдобар асистент во НБА лигата, а ноќеска одигра симултанка со 35 поени, 15 скока и шест асистенции и се израмни со една голема легенда во НБА лигата

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *