Јокиќ црта и зборува на тајм-аут, другите слушаат! (Видео)

На синоќешниот меч помеѓу Денвер нагетс и Мемфис гризлис, на еден од тајм-аутите, на клупата на тимот од Колорадо имаше несекојдневна ситуација, наместо тренерот Мајкл Мелоун, совети даваше и на таблата црташе акции центарот Никола Јокиќ.

Сите соиграчи внимателно ги слушаа инструкциите од најкорисниот играч во НБА лигата, свесни дека одлично ја познава кошарката.

- Оглас -

Најнови вести