Јуве води 2-1, Алегри го вади Влаховиќ, го става Кјелини, коментаторите се газат од смеење (Видео)

Јувентус ја победи последнопласираната Венеција со 2-1, и при водство на Јуве во 79-та минута, тренерот Масимилијано Алегри реши да направи измена со која ќе го ослаби нападот, а засили одбраната.

Телевизиските коментатори кои го пренесуваа мечот на полската телевизија „Eleven sports“, почнаа да се смеат на глас. Смешна им беше одлуката на Алегри да се брани против Венеција. И на Србинот не му беше баш сфатлива измената, но тоа донесе резултат, Јуве издржа да не прими втор гол.

- Оглас -

Најнови вести