Како клупата за резерви ја славеше победата на Реал Мадрид (Видео)

Реал Мадрид убедливо ја совлада Барселона со 4-0 на Нау Камп и обезбеди пласман во финалето од Кралскиот куп на Шпанија. Камерата на клупата на Реал Мадрид го сними последниот судиски свиреж и како резервите и заменетите играчи до докечаа крајот на мечот. Секако, во преден план се Бензема и Модриќ.

Реал Мадрид во финалето на Купот на Шпанија ќе игра против Осасуна.

- Оглас -

Најнови вести