Каков реванш на Ванг – Освои само 15 поени против Серена Вилијамс на Отвореното првенство на САД, сега ја елиминира големата шампионка во Мелбурн

Најдобрата кинеска тенисерка го преброди дебаклот од септември, кога беше поразена со 1:6, 0:6 и го приреди најголемото изненадување на Отвореното првенство на Австралија.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *