Капитенот на Манчестер јунајтед ја искоментира епската утка против Милан (Видео)

Манчестер јунајтед и Милан одиграа 1-1 во првиот осминафинален двобој од Лига Европа, а резултатот ќе беше поинаков ако капитенот на домашните, Хари Мегваер, не пропуштеше една 100-процентна шанса за гол. Мегваер утна нешто што веројатно до вчера се мислеше дека е невозможно да се утне.

„Не знам како топката не влезе во голот. Се обидов да реагирам брзо, и да ја сместам топката во мрежа. Нема оправдување, морав да дадам гол“ – рече дефанзивецот на Црвените ѓаволи.

https://www.youtube.com/watch?v=fqRr2l5ko9c

- Оглас -

Најнови вести