(Видео) Капитенскa реакција на Адеми – Со гол го води Динамо кон Лигата на шампионите

Македонскиот репрезентативец погоди во 16-тата минута на „Групама арената“ во реваншот со Ференцварош и сега Динамо Загреб е поблиску до плејофот.

Слични вести...