Катастрофа за Реал: повредата на Винисиус е потешка отколку што се мислеше

Деталните прегледи и снимки во Мадрид утврдија дека повредата на Винисиус е потешка од очекуваното, и тој ќе треба да паузира околу два и пол месеци.

Крилниот напаѓач кој се повреди на мечот Колумбија – Бразил, има скинат мускул на задната ложа на левата нога, но оштетени му се и тетивите, па периодот на пауза ќе трае околу 10.

Ова е последен во серијата удари за Реал кој има долга листа на повредени, и од деветмината кои се во аут, само тројца ќе се вратат наскоро, а другите ќе ги нема барем до нова година.

- Оглас -

Најнови вести