Ливерпул за шест минути даде два гола и сега е пред пласман во финалето во ЛШ (Видео)

Нешто слично како на првиот меч се случи сега и во реваншот, Ливерпул даде два брзи гола во второто полувреме против Вилјареал и тоа може да е доволно за пласамн во финалето од ЛШ. Бразилскиот играч за врска Фабињо погоди во 61-вата минута и намали на 1:2, а во 67-мата минута Луис Дијаз, кој влее во второто полувреме, погоди за 2:2.

Со овој резултат, Ливерпул сега има вкупна предност од 4:2 и е пред пласман во финалето од Лигата на шампионите.

- Оглас -

Најнови вести