Клоп: Добра атмосфера, направивме многу грешки

Црвена ѕвезда заслужено триумфираше со 2-0 над Ливерпул во мечот од четвртот коло во Лигата на шампионите. Јирген Клоп по средбата истакна дека победата за „црвено-белите“ е сосема заслужена, а една од причините за поразот се неискористените шанси на неговите избраници.

„Потребни ми се повеќе од 10 прсти за да ги набројам грешките кои ги направивме. Стариџ промаши добра шанса, секој гол на овој меч водеше кон посебна насока. Направивме премногу прекини, а вториот гол се случи од никаква ситуација. Имавме добри и лоши моменти, доминиравме во вториот дел, но залудно. Им честитам на фудбалерите на Ѕвезда, ја заслужија победата и трите бода. Атмосферата беше добра, но не толку посебна за да не можеме да се фокусираме на фудбалот“, истакна Клоп по натпреварот.

- Оглас -

Најнови вести