Клоп: Требаше да победиме

Само четири дена по средбата во Карабао купот, Ливерпул и Челзи одново ги вкрстија копјата. Овој пат дербито се играше во Лондон, во рамките од Премиер лигата, а двете екипи ги поделија бодовите по ремито од 1-1. Иако Челзи оствари предност и водеше речиси цел натпревар, Ливерпул преку Стариџ израмни во последните минути, а менаџерот на „црвените“, Јирген Клоп, посочи дека неговата екипа заслужи и повеќе од еден бод.

„Се разбира дека не заслуживме да изгубиме, не заслуживме ниту бод, сметам дека требаше да победиме. Резултатот сепак е реален, двете екипи заслужија да извлечат нешто од овој натпревар, но ние имавме повеќе шанси. Челзи е одлична екипа, со која секогаш тешко се справуваме, но и ние одигравме многу добар меч“, истакна Клоп по мечот.

- Оглас -

Најнови вести