Коби Брајант посмртно одликуван со место во Куќата на славните во Спрингфилд

На 29. август големата НБА ѕвезда што трагично го загуби животот ќе најде место во „Hall of Fame“ заедно со Тим Данкан и Кевин Гарнет

Слични вести...