Кога ќе ги погодите поразите на Барселона и Манчестер јунајтед во ЛШ, мора да имате добитни тикети со убава добивка (Фото)

Натпреварите од четвртото коло од групната фаза во Лигата на шампионите „им се погодија“ на играчите на Sport Life, кои повторно покажаа дека се одлични типувачи, и тоа со школска игра на конечен тип.

Во уплатно место на Sport Life во Илинден е одигран тикет со девет натпревари кои на обложувачот му донесоа нето-добивка од 70.870 денари, и тоа со вложени 100 денари.
На тикетот има натпревари само од Лигата на шампионите и на сите е типувано само на конечен тип.

Без проблеми до победите дојдоа Реал Сосиедад, Ред Бул Лајпциг, Борусија Дортмунд, Порто и Атлетико Мадрид.


Милан славеше со 2:1 против ПСЖ во дербито на колото, и тоа со пресврт откако Светците постигнаа прв гол. Лацио и ПСВ остварија минимални победи, додека највозбудливо беше на стадионот „Паркен“, каде што Копенхаген во инфаркт-натпревар со 4:3 го совлада Манчестер јунајтед.

Јунајтед водеше со 0:2 и 2:3, но данскиот тим со два гола во финишот, во 83-тата и во 87-мата минута, направи пресврт и дојде до победата, а со тоа му донесе одлична заработка на играчот во Sport Life.

ПОГОДИ ДЕКА БАРСЕЛОНА ЌЕ ЗАГУБИ И ДОЈДЕ ДО УБАВА ДОБИВКА

И во Гостивар беше уплатен тикет со школска игра на конечен тип на натпреварите од ЛШ кој донесе нето-добивка од 35.422 денари со уплата од 100 денари. Тука обложувачот бил храбар и одиграл на победа на Шахтар над Барселона и погоди квота од 12.00. Украинскиот тим славеше со 1:0 благодарение на голот на Сикан.

На останатите натпревари немаше многу возбудувања, Борусија без проблеми го совлада Њукасл со 2:0, Порто беше подобар од Антверпен, Лацио од Феенорд (1:0), Ред Бул Лајпциг од Црвена ѕвезда (2:1), Реал Сосиедад од Бенфика (3:1), додека Атлетико Мадрид го торпедира Селтик (6:0)

- Оглас -

Најнови вести