Кога си сигурен во своите тикети, Sport Life може да те направи милионер (ФОТО)

Ако си сигурен во некоја работа, тогаш никогаш не се откажувај, а такво нешто слично важеше и за мајстор за обложување во Sport Life кој што со два исти тикети со заработи над еден милион и 100 илјади денари.

Двете „ливчиња“ се уплатени со симболична сума од по 100 денари, а имаа истите натпревари и игри, вкупно 21. Интересно е што два од натпреварите испаднаа во судиските продолженија.

ПСЖ против Мец до вториот гол и победата дојде во 95. минута и тоа преку Ашраф Хакими, додека, пак,  по голема борба меѓу Торино и Лацио, и при водство на домаќините од 1:0, Чиро Имобиле стрелаше од пенал за израмнување во 91. минута од средбата.

„Тесно“ беше и на средбите Арсенал – Вимблдон, каде што типувачот чекаше „кец“ и 3+, а два од трите гола дојдоа во последните 10 минути, како и на мечот меѓу Специја – Јувентус, каде „старата“ дама по пресврт дојде до победата од 3:2 и тоа благодарение на голот на дефанзивецот Матјас Де Лихт.

Но, среќата ги следи храбрите, а таков е и случајот со овој мајстор на обложување. Ние можеме само да му симнеме капа и да му кажеме секоја чест мајсторе.