Кога Сити дава голови, се знае кој е стрелецот (Видео)

Манчестер сити има предност од 1:0 против Вулверхемптон по првото полувреме од 21-то коло во Премиер лигата.

Стрелец на голот е Ерлинг Халанд кој во 40-та минута со одличен шут со глава од пет метри го матираше Жосе Са по одличното нафрлање на Кевин де Брујне.

Ова беше 23 гол за Халанд сезонава во Премиер лигата.

На вториот натпревар, Лидс и Брентфорд по првите 45 минути одиграа без голови.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести