Кој ќе победи, тој ќе „преживее“

Изминатиов период, серијата „Сквид Гејм“ стана светски позната и ги урна сите рекорди на гледаност, а за тие што ја немаат гледано, во кратки црти објаснето изгледа вака:

Побрзиот, посмирениот и поумешниот на крајот победува, додека губитниците се лишани од живот.

Нешто слично ќе биде и на средбата меѓу Тотенхем и Манчестер јунајтед (18:30 часот) каде што ќе се води битка меѓу Нуно Еспирито Санто и Оле Гунер Солскјер, на крајот се разбрира оваа битка нема да мине со човечки жртви.

Едноставно победникот од средбата ќе ги смири работите во својот клуб и ќе остане да го води тимот и понатаму, додека за поразениот ова ќе значи и крај, со оглед на катастрофалната форма во која што се наоѓаат и двете екипи.

Останува да се види кој ќе биде победникот на овој меч со кој се комплетира денешната премиерлигашка понуда.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести