Комити со порака до РФМ: Репрезентацијата не е Алкалоид!

Навивачите на РК Вардар 1961, вечерва во „Јане Сандански“ на мечот на Вардар со Татран, истакнаа транспарент со кој изразија незадоволство кон раководството на Ракометната федерација на Македонија.

„Не одете со глава во ѕид, репрезентацијата не е Алкалоид“ – беше пораката на Комитите.

 

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести