Штета, паднавме во финишот на првото полувреме – Македонија има 4 гола негатива против Словенија

Голманот Никола Митревски бранеше одлично, Филип Талески ги постигна првите голови на Мундијалот, а Македонија одигра солидни 30 минути против фаворитот.

Слични вести...