Конечно: Македонија е фаворит да победи на еден меч на Мундијалот!

Македонската ракометна репрезентација со три убедливи порази ја заврши групната фаза на Светското првенство во ракомет. Како последнопласирана во групата, нашата селекција продолжува со настап во Президен купот, натпреварување во кое се осумте најслаби од секоја група.

Веќе се формирани две групи, а Македонија е заедно со афиканските селекции на Тунис, Алжир и Мароко. Во групата се Јужна Кореја, Саудиска Арабија, Чиле и Уругвај, што значи дека Македонија е единствен преставник од Европа во Президент купот.

Според квотите во Sport Life, Македонија конечно ќе биде во улога на фаворит, и тоа утре против Алжир.

- Оглас -

Најнови вести