Кошаркар со лакирани нокти е вистинска сензација на СП (Фото)

Еден од домаќините на кошаркарското Светско првенство, репрезентацијата на Филипини имаше неуспешен старт и загуби од Доминиканската република со 87-81. Најефикасен во поразената екипа беше кошаркарот Џордан Кларксон, кој во кошот на противникот уфрли 28 поени, но на 3 минути и 32 секунди до крајот на мечот беше исклучен.

Кошаркарот разочаран се пресели на трибините и тогаш сите забележаа дека игра со лакирани нокти, а тоа беше знак дека започнува сеирот на социјалните мрежи на сметка на кошаркарот на Јута.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести