Крадци го „олеснија“ играчот на Интер за 200 илјади евра додека тој играше фудбал на „Џузепе Меаца“

Стефано Сенси остана „олеснет“ за над 200 илјади евра, откако крадци „оперирале“ во неговиот тим.

Сето тоа се случило пред два дена, односно во моментите додека Сенси со своите соиграчи играа против Торино.

Италијанската полиција соопшти дека е украден часовник од 70 илјади евра, како и останат вид на накит, со севкупна вредност од 200 илјади евра.

Крадците упаднале преку прозорот од кујната, а тој ова дело го пријавил во 00:30 часот пополноќ кога пристигнал во својот дом по натпреварот.

- Оглас -

Најнови вести