Жена му го проверува Крауч на 10 минути пред натпревар

Напаѓачот на Стоук, Питер Крауч, во интервју за весникот „Гардијан“, откри дека неговата сопруга Аби Кланси, воопшто не ја интересира фудбал, а еднаш дури и му се јавила на 10 минути пред меч, за да го праша сопругот каде се наоѓа.

„Аби не сака фудбал, целосно е исклучена од случувањата. Еднаш ми се јави на телефон на 10 минути пред натпревар, и ме праша каде сум“ – открива Крауч.

Двометрашот кој има 37 години, вели дека не легнува додека не се напие пиво, а поубаво спие во хотел, отколку дома, бидејќи децата го будат. Главни хобија му се пиење странски пива, одење на концерти и играње голф.

Што се однесува до фудбалот, поранешниот англиски репрезентативец не го гледа како работа, туку уживање, дури и сега кога е при крај на кариерата.

- Оглас -

Најнови вести