Кристијано Роналдо се посрамоти и утна неверојатна шанса против Барнли, но Манчестер јунајтед води (ВИДЕО)

Манчестер води со 1:0 против Барнли со голот на Скот Мектоминај во осмата минута.

Но, само неколку моменти претходно, Кристијано Роналдо се посрамоти и промаши неверојатна шанса.

Португалецот излезе сам против голманот на гостите, а неговиот шут воопшто не заврши во рамките на голот.

Промашувањето на Роналдо:

Голот на Мектоминај:

- Оглас -

Најнови вести