Крос воодушевен од соиграчот: „Не гледам Бундеслига, но ова што го видов е доволно“ (Видео)

Фудбалерот на Реал Мадрид, Тони Крос, по пауза од две години, повторно е дел од репрезентацијата на Германија и ќе биде предводник на селекцијата која ќе настапи на Европското првенство, на кое се домаќини.

Германската јавност е воодушевена од некои потези кои ги направи Џамал Мусијала на тренингот на репрезентацијата, а токму Крос имаше свој коментар пред медиумите.

„Не ја следам Бундеслигата, повеќе ја гледам Лигата на шампионите. Таму го гледам Џамал. И никогаш претходно да го немав гледано, денешниот тренинг ми беше доволен да сфатам за каков играч се работи“, рече Тони Крос за германските медиуми.

- Оглас -

Најнови вести