Не му оди откако ја одби Македонија – Кулушевски го пробил балонот и се заразил на журка, селекторот на Шведска го брани (Видео)

Шведскиот репрезентативец со македонски корени не ги почитувал и препораките на УЕФА, а не се знае дали и други играчи од селекцијата што треба да играат на ЕП биле на забавата на 30 мај.

Слични вести...

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *