Кумановец ги слави Болоња и Жирона, со вложени 50 денари, доби огромна сума и понеделнички бонус

Во објектот на Sport Life кај пазарот во Куманово, вчера попладне бил уплатен тикет кој е добитен и покажува дека вреди да се брка понеделничкиот бонус од 10 проценти кој го дава Sport Life за несистемски тикет уплатен со СЛ картичка, а на кој мора да има барем пет меча со квота 1.50 или поголема.

Не пет, туку на тикетот има осум пара со квота над потребното, па бруто-добивката е 144.815 денари сосе бонусот од 10 проценти. Уплатата е од само 50 денари.

Што се однесува до погодените натпревари, најкритични на овој кумановец му биле два. Кај Болоња против Торино покрај двојна шанса 1Х, се барале и 2-5 гола, а вториот падна во 91-вата минута за победа на Болоња од 2-0.

Последен кој го чекал за добивка беше мечот Жирона – Атлетик, дуел на кој требаше двата тима да дадат гол и домашните да не загубат. Двата тима погодија во второто полувреме, а Жирона не загуби, иако Билбао имаше една убава шанса за водство кое можеше да значи нивна победа, а недобитен тикет.

Сепак, сите резултати излегоа според типувањето на кумановецот кој фати огромна вкупна квота од 2.632.