Квотата да изненадат е одлична: Индијана има само една победа на последните десет дуели против Милвоки (Фото)

Вечерва на програмата во НБА-лигата се само два натпревара, и на двата гостинските екипи влегуваат како благи фаворити според квотите во Sport Life.

Екипата на Индијана ќе се обиде да одигра против традицијата, која вели дека имаат само една победа на последните десет средби против Милвоки. Квотата во понудата на Sport Life за победа на домашните е 2.45, додека Милвоки ја има фаворитската улога со квота од 1.69.

Слични се квотите и за вториот натпревар од НБА-лигата. Аталанта е фаворит со квота од 1.67, додека изненадување на Орландо носи квота од 2.45 во понудата на Sport Life.

Понудата во Sport Life за вечерните дуели од НБА-лигата вклучува и 16-мина кошаркари во најпопуларната игра „плус-минус“. Sвездата на Милвоки, Јанис Адетукомбо, има највисока граница од сите кошаркари, 27.5, додека веднаш зад него е неговиот соиграч Лилард со основна граница од 25.5 коша.

- Оглас -

Најнови вести