Квотите на денот најавуваат голеада во Рим, победа на Тотенхем и расположен Наполи

Квотите на денот во Sport Life се меѓу понудите кои дефинитивно мора да се искористат бидејќи често натпреварите се погодени. За денес, од богатиот избор се издвоени три натпревари, еден од Премиер лигата и два од италијанската Серија А.

Тотенхем загуби четири од последните пет натпревари во англискиот шампионат, па затоа се очекува тимот на Жозе Мурињо да го надигра Барнли и воедно да има три или повеќе погодоци на средбата. Комбинирано со евентуално реми во двознак, понудениот коефициент изнесува 2.35.

Наполи и Елиф Елмас на стадионот „Диего Марадона“ треба да ја потврдат улогата на фаворити во пресметката со Беневенто, а од домаќините се очекува барем еден погодок во првото полувреме, односно најмалку два гола во 90 минути.

Дербито на „Олимпико“ меѓу Рома и Милан треба да биде идентично како првата овосезонска пресметка која заврши со 3-3. Барем еден гол е потребен во првите 45 минути, а потоа останува на двете екипи да се распукаат.