Лајпциг им зададе нова главоболка на „фармацевтите“

Лајпциг со убедливи 3-0 над Баер Леверкузен го запиша петтиот овосезонски тирумф во Бундеслигата, а воедно ова е петти пораз за „фармацевтите“ по 10 одиграни натпревари во германскиот шампионат.

Поулсен по 27 минути игра беше прецизен за 1-0, Клостерман во вториот дел ја зголеми предноста, пред данскиот напаѓач да го запише вториот гол на средбата во 85-тата минута за конечни 3-0.

ПОВРЗАНИ ВЕСТИ

- Оглас -

Најнови вести