Леброн откри неверојатен податок во кој и самиот се зачуди (ФОТО)

Дека Леброн Џејмс е еден од најдобрите кошаркари во историјата на НБА, нема никакви дилеми.

Сегашниот играч на Лос Анџелес лејкерс ја игра 19-тата сезона во најсилната кошаркарска лига, односно од драфтот до денеска има поминато 6.752 дена, така пресметаа статистичарите.

А интересно е што од денот на неговото раѓање до драфтот исто така 6.752 денови, што практично тој е половина живот во кошарката.

На оваа статистика, тој на социјалните мрежи напиша само еден збор: Човек што?

- Оглас -

Најнови вести