Легендарен клуб е со четири европски круни, вечерва му се случи потоп и најтежок пораз во 98-годишната историја

Играа двата непоразени клуба во Лигата на шампионите, а настрада тимот од Дубровник со пораз од 18:3, највисок во клупската историја.

Слични вести...