Легендарниот Император со брутален нокаут стави крај на блескавата кариера (ВИДЕО)

Легендарниот ММА борач, Федор Емилијаненко на спектакуларен начин ја заврши својата богата кариера.

Популарниот Император со импресивен нокаут во првата рунда против Американецот Том Џонсон ја крена публиката на нозе на настанот кој што се случи во Москва.

Емилијаненко по ова одлучи да се пензионира на 45 години, а во својата кариера имаше 47 борби, од кои 40 од завршија со негова победа, шест пати беше поразен и има еден нерешен исход.

 

- Оглас -

Најнови вести