Ливерпул има „страшни“ бекови – Трент и Енди бројат вкупно 22 асистенции во ПЛ

Никогаш претходно во Премиер лигата не се случило еден тим да има двајца дефанзивци со по 10 или повеќе асистенции во една сезона

Слични вести...