Лориен испадна од Лига 1, па навивачите му се нафрлија на Менди: „Силувач, силувач“ (Видео)

Бенџамин Менди по шест години му се врати на фудбалот откако докажа дека е невин за обвинувањата за силување. Тој правосилно беше ослободен од кралскиот суд во Лондон и зградата ја напушти како слободен човек, па немаше веќе пречки повторно да заигра.

Шанса доби од екипата на Лориен, за која оваа сезона настапи на 15 натпревари, на кои постигна два гола, а имаше и една асистенција. На теренот мина вкупно 708 минути. Сепак, на крајот Лориен испадна од Лига 1, па навивачите како главен виновник го најдоа несреќниот Менди, кому почнаа да му скандираат „силувач, силувач“, иако тој ја докажа својата невиност.

[Evan] “Mendy, go away, rap*st!” These were the words from FC Lorient supporters aimed at Benjamin Mendy after the club’s relegation to Ligue 2.
byu/Hokage123456789 insoccer

- Оглас -

Најнови вести