Луда статистика на Данска – Финска: шутеви 23-1, корнери 9-0, пенали 1-0, а резултат 0-1

Џабе Данците имаа 63 отсто посед на топка и креираа шанси, примија гол од единствениот шут кон Шмајхел.

Слични вести...