Луис Суарес со „Паненка“ на „Маракана“ се прости од бразилската лига (Видео)

Уругвајскиот напаѓач Луис Суарес го одигра својот последен меч за Гремио, а простувањето од бразилската лига го имаше со два гола и победа против Флуминенсе.

Последниот гол на Суарес во дресот на Гремио се случи на најпознатиот стадион на светот, „Маракана“ во Рио, а погодокот беше специјален. Суарес погоди од пенал и во стилот на Паненка, со поткопување на топката го измами голманот.

- Оглас -

Најнови вести