Лукаку нема никогаш дадено гол против Кјелини и Бонучи, Sport Life нуди убава квота за прекин на „проклетството“

Ромелу Лукаку сè уште нема постигнат гол кога против него играле Џорџо Кјелини и Леонардо Бонучи. Белгискиот напаѓач иако две сезони „решеташе“ во дресот на Интер, сепак не успеа да ѝ даде гол на Старата дама кога овој двоец бил против него.

Лукаку има еден гол против Јувентус, и тоа го постигна во мај годинава, но тогаш стоперски тандем беа Кјелини и Де Лихт. Летово играа и Италија и Белгија во рамките на Европското првенство, но таму Лукаку не успеа да се запише во листата на стрелците.

За прекин на „проклетството“, Sport Life нуди убава квота во износ од 2.20 за во кое било време Белгиецот да ја зетресе мрежата. Ако сте сигурни и дека Челзи ќе победи и во гол на Лукаку, тогаш коефициентот е 3.50.

Најголем коефициент од понудата е дека Ромелу ќе биде првиот играч на теренот што ќе даде гол, а доколку ја одиграте таа игра, тогаш на вашиот тикет ќе додадете 4.50 квота.

- Оглас -

Најнови вести