Лукаку погоди за другар му Ериксен, Мение прв резервист кој дал гол во прво полувреме на ЕП

Напаѓачот на Интер со 20 гола на последните 15 меча за Белгија, а погодокот против Русија му го посвети на клупскиот колега.

Слични вести...