Лукаку: Пресреќен сум што се враќам во Интер

Белгискиот напаѓач Ромелу Лукаку пристигна во Милано и утрово ќе има лекарски прегледи, по што треба да стави потпис на договорот со Интер.

„Дали сум задоволен што се вратив? Пресреќен сум“, кратко изјави Лукаку по пристигнувањето на аеродромот во Милано.

Првото интервју по враќањето во Интер на Белгиецот, кој дојде од Челзи, каде што замина лани, веројатно ќе биде за клупската телевизија на Нераѕурите.

- Оглас -

Најнови вести