Луто мексиканско голчиште со сите зачини – Голманот и бекот ќе се повредеа да спасат, ВАР-системот ги разочара (Видео)

Фудбалерот на Пачука, Маурицио Исајас, постигна страшно атрактивен гол во мексиканското првенство против екипата на Хуарес.

Исајас удри по топката со цела сила од околу 30 метри, а од пречката, бомбата заврши зад гол-линијата.

За среќа, голот беше регуларен и топката со целиот обем ја мина линијата, што беше потврдено и со ВАР-системот.

Pachuca [2] – 1 Juarez – Mauricio Isais great goal 54′ from soccer

Голот е еден од најубавите на почетокот на 2023 година и ќе биде во конкуренција за наградата на ФИФА, „Пушкаш,,“, што се доделува за најубав погодок во годината.

 

- Оглас -

Најнови вести